Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
 HledatMapa stránek
Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím Nad Drahaňským údolím, z.s.
U jízdárny 1136/7
184 00 Praha - Dolní Chabry
O problému | 10 důvodů | Jak pomoci? | UR 518-519 | Petice za rozumné řešení okruhu kolem Prahy Registrováno: 445 uživatelů.

TÉMA

Silniční okruh Silniční okruh

Paralelní dráha Paralelní dráha

Elektrárna Čimice Elektrárna Čimice

Centrum Palmovka Centrum Palmovka

Krajina a příroda Krajina a příroda

Územní plánování Územní plánování

Občanská sdružení Občanská sdružení

Ostatní Ostatní

Zprávy odjinud Zprávy odjinud

RUBRIKY

Aktuality Aktuality

Akce Akce

Monitoring médií Monitoring médií

Tiskové zprávy Tiskové zprávy

Otevřené dopisy Otevřené dopisy

Dokumenty Dokumenty

Dopisy občanů Dopisy občanů

Letáky Letáky

Mapy - plány Mapy - plány

Petice Petice

Legislativa Legislativa

Odkazy Odkazy

Fotografie Fotografie

Video Video

Dokumenty o.s. Nad Drahaňským údolím Sdružení NDÚ


blog.idnes.cz: Suchdolští mají moji podporu

Bedřich Moldan

Při řešení dopravních problémů se často stává, že snaha pomoci řidičům a obyvatelům velkého celku (města, kraje, státu) vede ke zhoršení životní úrovně určité části obyvatel toho celku. Můžeme se na to dívat jako na určitou daň, kterou platí menšina za zlepšení situace ostatních. Tato daň však nesmí přesáhnout určitou mez, a to tím spíše, pokud existuje méně bolestivé, alternativní řešení. Týká se to i obyvatel Suchdola v souvislosti s výstavbou pražského okruhu.


Ten by velmi ulehčil Praze 6 jako místu tranzitní dopravy, a proto maximálně podporuji jeho dokončení. Stejně závažná je však volba optimální trasy. Zasvěcení celou záležitost znají a vědí, že se vleče již dlouhé roky. Nemusím připomínat, že magistrát Hlavního města Prahy se dostal do přímého sporu se zástupci městských částí Suchdol a Dolní Chabry.

V lednu tohoto roku jim vyhověl Nejvyšší správní soud, který částečně zrušil příslušnou změnu územního plánu. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že magistrát postupoval nezákonně, když nenechal projekt posoudit podle evropských pravidel o vlivu stavby na životní prostředí. V květnu pak stejný soud suchdolským opět vyhověl, když zrušil část Zásad územního rozvoje hlavního města, protože magistrát pochybil v procesu posuzování vlivů stavby na konkrétní dotčená území.


Magistrát tak ztratil další cenný čas zbytečnou válkou se svou městskou částí. Pokud mám vyslovit svůj názor, jednoznačně preferuji severní variantu před variantou jižní, která by měla vést právě Suchdolem. Považuji za nepochopitelné, proč chce magistrát umístit transevropskou dálnici, ke kterým pražský okruh bezesporu patří, do zastavěného území. Kromě toho mohu argumentovat nákladností stavby, což v současné napjaté rozpočtové situaci není možné přeslechnout. Když ministerstvo dopravy porovnávalo jižní variantu s variantou navrženou suchdolskými, dospělo k závěru, že jižní varianta vyjde o čtyři miliardy dráž. Člověk nemusí být právě expertem na dopravní stavby, aby si nevšimnul závratných nákladů pražských tunelů. A přitom další by magistrát chtěl mít pod Suchdolem.

Dokončení okruhu si přejí všichni obyvatelé Prahy i řidiči, kteří musí hlavním městem projíždět. Je zapotřebí urychleně dokončit veškeré přípravné práce a výstavbu zahájit. Zároveň je nutno promyšleně vyřešit napojení na stávající komunikační sítě. Suchdolští mají mou jednoznačnou podporu, jižní variantu hodnotím jako nesmyslnou.

Bedřich Moldan

Senátor PČR

 

http://moldan.blog.idnes.cz/c/144944/Suchdolsti-maji-moji-podporu.html

NDU z.s.,
2010-06-29
přečteno 2798x

[Zpět]

UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím

Facebook-občanského sdružení Nad Drahaňským údolím
MČ Dolní Chabry-Oficiální stránky MČ Dolní Chabry
MČ Suchdol-Oficiální stránky MČ Suchdol
Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy
Zeleni-Strana zelených v Praze 8
Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
Copyright©2023 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist