Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
 HledatMapa stránek
Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím Nad Drahaňským údolím, z.s.
U jízdárny 1136/7
184 00 Praha - Dolní Chabry
O problému | 10 důvodů | Jak pomoci? | UR 518-519 | Petice za rozumné řešení okruhu kolem Prahy Registrováno: 445 uživatelů.

TÉMA

Silniční okruh Silniční okruh

Paralelní dráha Paralelní dráha

Elektrárna Čimice Elektrárna Čimice

Centrum Palmovka Centrum Palmovka

Krajina a příroda Krajina a příroda

Územní plánování Územní plánování

Občanská sdružení Občanská sdružení

Ostatní Ostatní

Zprávy odjinud Zprávy odjinud

RUBRIKY

Aktuality Aktuality

Akce Akce

Monitoring médií Monitoring médií

Tiskové zprávy Tiskové zprávy

Otevřené dopisy Otevřené dopisy

Dokumenty Dokumenty

Dopisy občanů Dopisy občanů

Letáky Letáky

Mapy - plány Mapy - plány

Petice Petice

Legislativa Legislativa

Odkazy Odkazy

Fotografie Fotografie

Video Video

Dokumenty o.s. Nad Drahaňským údolím Sdružení NDÚ


Pražský deník: Suchdol zasadil tvrdý úder Pražskému okruhu

Pražský deník | 21.5.2010 | rubrika: Titulní strana | strana: 1 | autor: LUKÁŠ MAREK

Praha - Přípravy na stavbu severozápadní části Pražského okruhu dostávají další trhliny. Včera dal totiž Nejvyšší správní soud v Brně za pravdu vedení městské části Praha-Suchdol, vyhověl jeho žalobě a zrušil část Zásad územního rozvoje hlavního města, která se týkala právě vedení silničního okruhu u Suchdola.


„Máme tak vlastně důkaz toho, že plánovaná jižní varianta vedení okruhu je neprůchodná. Magistrát ji nepřipravuje řádně, jak by měl a Nejvyšší správní soud pak jeho rozhodnutí ruší," řekl Deníku starosta Suchdola Petr Hejl. On i další lidé už proti jižní variantě protestují několik let a prosazují variantu severní, která vede dál od obydlených částí, a navíc by měla být i finančně méně nákladná. Tato tvrzení však vedení města odmítá, podle nich je dnes jižní varianta v takové fázi rozpracovanosti, že není možné uvažovat o jiné.


Magistrát zatím nechtěl rozhodnutí příliš komentovat. „Nejdříve počkáme, až budeme mít rozhodnutí soudu písemně v rukou, do té doby nemá cenu se dále vyjadřovat," sdělil radní hlavního města pro oblast dopravy Radovan Šteiner.


Pochybení v posouzení vlivu Zásad územního rozvoje ale potvrdil i mluvčí Nejvyššího správního soudu (NSS) František Emmert.

Zapomněli na životní prostředí

„Soud shledal pochybení i v chybějícím posouzení vlivu Zásad územního rozvoje na evropsky významnou lokalitu Kaňon Vltavy u Sedlce. Chybou bylo i to, že se provedené vyhodnocení vlivů na životní prostředí nezabývalo vlivem jednotlivých částí stavby na konkrétní dotčená území," řekl Emmert serveru Aktuálně.cz, který o rozhodnutí informoval jako první.


Není to první úspěch Suchdola, v letošním roce už například ministerstvo pro místní rozvoj zrušilo územní povolení na část obchvatu mezi Suchdolem a Březiněvsí.


„Určitě to neznamená, že mámevyhráno, ale budeme se snažit dále. Počkáme, jaké bude územní rozhodnutí na další část okruhu, a pak uvidíme dále," řekl ještě starosta Hejl.


Tak jako tak, stavba nabírá další zpoždění. Podle původních plánů měla být severozápadní část uvedena do provozu již v roce 2011, pak se termín posunul na rok 2013, ale ani ten nyní není vůbec reálný. Pravdou také je, že na stavbu by v tuto chvíli zřejmě ani nebyly finanční prostředky. Z průtahů je tak nespokojeno například vedení Prahy 6, které si od okruhu slibuje značné odlehčení dopravy na území městské části. „Už včera bylo pozdě. Komunikace jsou tak přetížené, že jakékoli další odkládání je katastrofa," okomentoval včera situaci starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa (ODS).


Jelikož bylo rozhodnutí NSS čerstvé, nestihl se ještě s podrobnostmi seznámit. „Četl jsem zprávu jen v médiích. Doufám, že soud tak nerozhodl proto, že by došlo k nějakému pochybení ze strany hlavního města, respektive příslušných odborů. Byl bych velmi nerad, aby to bylo něčí zanedbání," dodal.

Region| Střední Čechy

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/suchdol-zasadil-tvrdy-uder-prazskemu-okruhu.html

 

NDU z.s.,
2010-05-21
přečteno 2323x

[Zpět]

UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím

Facebook-občanského sdružení Nad Drahaňským údolím
MČ Dolní Chabry-Oficiální stránky MČ Dolní Chabry
MČ Suchdol-Oficiální stránky MČ Suchdol
Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy
Zeleni-Strana zelených v Praze 8
Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
Copyright©2023 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist