Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
 HledatMapa stránek
Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím Nad Drahaňským údolím, z.s.
U jízdárny 1136/7
184 00 Praha - Dolní Chabry
O problému | 10 důvodů | Jak pomoci? | UR 518-519 | Petice za rozumné řešení okruhu kolem Prahy Registrováno: 445 uživatelů.

TÉMA

Silniční okruh Silniční okruh

Paralelní dráha Paralelní dráha

Elektrárna Čimice Elektrárna Čimice

Centrum Palmovka Centrum Palmovka

Krajina a příroda Krajina a příroda

Územní plánování Územní plánování

Občanská sdružení Občanská sdružení

Ostatní Ostatní

Zprávy odjinud Zprávy odjinud

RUBRIKY

Aktuality Aktuality

Akce Akce

Monitoring médií Monitoring médií

Tiskové zprávy Tiskové zprávy

Otevřené dopisy Otevřené dopisy

Dokumenty Dokumenty

Dopisy občanů Dopisy občanů

Letáky Letáky

Mapy - plány Mapy - plány

Petice Petice

Legislativa Legislativa

Odkazy Odkazy

Fotografie Fotografie

Video Video

Dokumenty o.s. Nad Drahaňským údolím Sdružení NDÚ


Pražský deník: Okruh u Suchdola = problémy

Pražský deník | 8.1.2010 | rubrika: Titulní strana | strana: 1 | autor: LUKÁŠ MAREK

Nejvyšší správní soud v Brně částečně zamítl takzvanou změnu Z1000. Dohady o stavbu silnice pojedou dál

Praha – Jedno rozhodnutí soudu a spokojené jsou obě strany. Taková věc se vidí jen málokdy. Přesto se tak stalo po včerejším vyjádření Nejvyššího správního soudu v Brně v kauze vedení Pražského silničního okruhu kolem Suchdola.
Ten totiž částečně zrušil takzvanou změnu Z1000 stávajícího územního plánu, která se mimo jiné zabývala právě výstavbou okruhu.
„Soud nám dal v plném rozsahu za pravdu a zrušil změnu, která se týkala úseku okruhu Březiněves – Ruzyně,“ potvrdil Deníku starosta Městské části Praha–Suchdol Petr Hejl, který dlouhodobě bojuje proti vedení obchvatu na severozápadě Prahy v takzvané Jižní variantě a snaží se prosadit variantu Severní, která by se obyvatel městské části tolik nedotkla.
Podle jeho slov rozhodnutí může pomoci k tomu, aby se o novém vedení okruhu začalo opět jednat. „Jsem o tom přesvědčen,“ pokračoval Hejl.

Mohou prý stavět

Magistrát je ale s výsledkem soudního jednání také spokojen a tvrdí, že stavba není nijak ohrožena a stále se počítá s původní trasou. Podle radnice může i nadále pokračovat proces územního řízení týkající se této části okruhu. Mluvčí Nejvyššího správního soudu v Brně Michal Lovritš rozhodnutí potvrdil, podle něj soud změnu Z1000 zrušil částečně. „Měli jsme na místě naše právníky. Jsem s nimi samozřejmě v kontaktu a jednoduše jsem se ptal na to, jestli můžeme stavět. Oni odpověděli, že ano. Je tedy možné vydat rozhodnutí a Ředitelství silnic a dálnic může stavbu zahájit. Samozřejmě je jasné, že vše bude ještě také otázkou dostatku finančních prostředků,“ konstatoval včera odpoledne radní pro územní rozvoj Martin Langmajer (ODS).
...4

Silniční okruh u Suchdola má stále problémy
Podle starosty Hejla bylo pochybeno při posuzování vlivu na životní prostředí. Stavba se podle všeho o další roky opět odloží
dokončení ze strany 1
Magistrátní odbor ochrany životního prostředí ale podle vytrvale bojujícího starosty Hejla pochybil v procesu posuzování vlivu koncepce na životní prostředí.
„Zjednodušeně lze konstatovat, že magistrát chtěl změnou prosadit větší šířku silnice okruhu. Rozhodnutí soudu to ale nyní zamítlo. Stavět se tedy může, ale jiný užší projekt, který je však zase v rozporu se směrnicemi Evropské unie,“ mínil starosta Suchdola.

Pro město údajně vše pozitivní

Ředitelka magistrátního odboru územního plánu Jitka Cvetlerová ale řekla, že soud změnu Z1000 rozhodně nezamítl. „Jediné pochybení, které v celkem čtyřiadvaceti stránkách žaloby u soudu našli, bylo to, že nebylo dobře zdůvodněno, proč se nedělá řízení SEA. Ale to vůbec neznamená, že by se SEA měla dělat. Jenom to prý měl úřad lépe zdůvodnit,“ konstatovala na jednání výboru územního rozvoje.
Cvetlerová se pak stejně jako radní Langmajer vyjádřila v tom smyslu, že je výsledek pro město pozitivní. „Soud změnu Z1000 neshodil, žalobě se nevyhovělo. Byla zrušena jen část úseku okruhu kolem Suchdola,“ uvedla.
Podle ní se úsek týkal jen úpravy asi dvou křižovatek a územní rozhodnutí může být i přesto vydáno.
Proti vedení trasy okruhu v Jižní variantě včetně vybudování nového mostu přes Vltavu se bouřlivě protestuje již několik let.
Původně měla být stavba v provozu již v roce 2011, pak se termín znovu odložil na rok 2013, ale Pražský okruh zde bude zřejmě v provozu ještě později.

***

Co znamená změna Z1000? Změna aktualizuje současný územní plán a upřesňuje trasy některých významných komunikací, jako je pražský silniční okruh, Městský okruh, Vysočanská radiála nebo obchvat Zličína. Upravuje ale také trasy biokoridorů a vymezení velkých rozvojových území a aktualizuje seznam veřejně prospěšných staveb na území metropole. Původně zahrnovala i rozšíření ruzyňského letiště, město ale tuto část nakonec řeší zvlášť v připravovaném novém územním plánu. Ten bude schvalovat až příští zastupitelstvo, které vzejde z voleb na podzim 2010.

Foto popis|
Region| Střední Čechy

NDU z.s.,
2010-01-09
přečteno 2084x

[Zpět]

UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím

Facebook-občanského sdružení Nad Drahaňským údolím
MČ Dolní Chabry-Oficiální stránky MČ Dolní Chabry
MČ Suchdol-Oficiální stránky MČ Suchdol
Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy
Zeleni-Strana zelených v Praze 8
Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
Copyright©2023 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist